Palau od 20. 3. do 1. 4. 2018

Poďte s nami na našu srdcovku – na PALAU!


Každý rok sa sem vraciame, pretože sme sa do tohto mikronézskeho súostrovia úplne zamilovali a radi aj Vám sprostredkujeme krásne potápačské a cestovateľské zážitky! Overili sme si, že podmienky na ostrove sú perfektné tak pre potápačov ako aj pre nepotápačov, a tak si zakaždým prídu na svoje aj partneri a rodinní príslušníci, ktorým stačí maska šnorchel a plutvy… O všetko ostatné sa postarajú domáci a my.

Vitajte na Palau

Palau ponúka úžasnú pokojnú ostrovnú atmosféru, tropické teplo, krištáľovú vodu Pacifiku, úžasné a perfektne organizované potápanie, prúdy, kanály, podmorské jaskyne a kaňony, žraloky, korytnačky, tuniaky, napoleony, manty. Minulý rok sa nám podarilo aj potápanie so živými nautilusmi. Okrem potápania sa ponúka kajakovanie okolo brokolicovo-zelených ostrovov, perfektné šnorchlovanie pre nepotápačov, na súši výborný hotel, príjemní ľudia, výlety do vnútrozemia a k vodopádom, stravu plnú čerstvácj morských plodov a nespočetné zážitky na tomto exotickom ostrove.


Termín: 20. 3. – 1. 4. 2018

Letíme s leteckou spoločnosťou China Airlines (odlet z Viedne cez Taipei).

Odlet: 20.3.2018 Viedeň- Taipei 11:00h-05:50h(+1deň) a 21.3.2018 Taipeil-Koror 13:35h – 18:35h
Späť: 31.3.2018 Koror-Taipei 19:05h – 21:45h a Taipei – Viedeň 23:10h – 06:15h (1.4.2018)


Ubytovanie

Palau Royal Resort ****, Koror / ostrov Malakal (viac)

content_3

Stravovanie

Raňajky sú v hoteli formou bufetových stolov, obedy pre potápačov a šnorchlistov sú v cene ponorov – obeduje sa vždy na niektorej z úžasných plážičiek na odľahlých ostrovoch. Na večere odporúčame reštaurácie v mestečku Koror a okolí hotela.

Potápanie

FISH’n FINS je výborne vybavené PADI potápačské centrum s kompletným servisom. Viac informácií nájdete na stránke http://www.fishnfins.com.

content_2

Cena zájazdu: 2 099 €

V cene je zahrnuté:

 • letenka Viedeň-Taipei-Koror a späť, so spoločnosťou China Airlines (via Taipei)
 • transfery na hotel a späť
 • 10x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe Superior Garden View s raňajkami, v 4* hoteli PALAU ROYAL RESORT, s vlastnou plážou a bazénom, spa, tenisovým kurtom…
 • poistenie insolventnosti CK

Cena s potápačským balíkom: 2 699 €

V cene je zahrnuté:

 • všetky položky, ktoré sú uvedené vyššie
 • plus 5 dní potápania (10 ponorov) loďou, obedy a nápoje v cene, potápačský sprievodca, NITROX 32 gratis,
 • obed podľa menu na pláži niektorého z romantických ostrovov,
 • presuny speedboatom
 • a vynikajúci personál.

Na mieste sa platí povinné povolenie na potápanie 50 USD (Rock Island Permit). Ďalšie možností aktivít podľa vlastného výberu. Ceny potápania, šnorchlovania, fakultatívnych výletov a aktivít nájdete na stránke potápačského centra.

Cena neobsahuje:

 • letiskové, bezpečnostné a palivové poplatky – aktuálna cena/záloha 370 €/os. (letecká spoločnosť určuje konečnú cenu 30 dní pred odletom)
 • fakultatívne komplexné cestovné poistenie UNION v cene 29,90 € /os.
 • alebo komplexné cestovné poistenie UNION so strornopoistením do 3 000 eur v cene 44,20 € /os.
 • odletovú taxu z Palau a popl. Green Fee Tax spolu 50 USD splatné v hotovosti na letisku v Korore pri odlete.

Palau

Je súostrovie stvorené pre potápanie a úžasnú pohodu s minimom turistov a maximom pokoja, s neporušeným podvodným svetom – pravý potápačský raj.

Na svete je len málo miest, ktoré ešte celkom nepodľahli masovému turizmu. Nenápadné súostrovie Palau je jedným z nich. Mini-republika s rozlohou necelých 500 štvorcových kilometrov leží v Tichom oceáne v juhozápadnej Mikronézii, asi osemsto kilometrov východne od Filipín. Mikronézia je turistickým rajom a to hlavne kvôli tomu, že sa tu nerozlišuje vysoká a nízka turistická sezóna. Priemerná teplota je po celý rok 27 stupňov, zrážky sú častejšie iba v období júl – október, ostrovy ležia mimo pásma tajfúnov, preto je možné na Palau cestovať po celý rok.

content_1

Mikronézia je reťazec drobných ostrovčekov v strednom a severozápadnom Tichom oceáne s rozlohou asi 2.700 štvorcových kilometrov. Okrem Palau sú známe ostrovy Mariany, Karolíny, Marshallove a Gilbertove ostrovy. Súostrovie Palau tvorí 16 miništátikov. Skladajú sa z 26 ostrovov a množstva malých neobývateľných ostrovčekov, nazývaných Rock Islands (300 malých ostrovčekov hríbovitého tvaru). Najväčšími obývateľnými ostrovmi sú Babelthuap, Koror, Angaur a Peleliu. Ostrovy ležia v rozsiahlej lagúne obklopenej bariérovým útesom, sú sopečného pôvodu a niektoré dokonca vznikli z koralov. Ostrovy Palau získali v roku 1994 nezávislosť od USA, v súčasnosti sú voľne pridružené a ako menu používajú americký dolár.

Tieto industrializáciou nedotknuté malebné sopečné a koralové ostrovčeky s množstvom podmorských tunelov a vrakov lodí sa pomaly, ale sebavedome otvárajú turistom z celého sveta. Palau obmýva azúrové more, v ktorom žije viac ako 1.500 tropických druhov rýb, žralokov, delfínov, mánt, krokodílov a veľa druhov koralov. Nie nadarmo sa Palau nazýva „božské akvárium“. Mnohé ostrovy majú svoj vlastný ekosystém, uprostred niektorých nájdete jazerá. Najslanšie je Medúzové jazero JellyFish Lake a skutočne v ňom plávajú tisíce veľkých žltých medúz, ktoré nie sú pŕhlivé a šnorchlovanie medzi nimi je úžasným zážitkom.

content-4

More obmývajúce Palau je čisté dokonca aj okolo hlavného mesta a najnáročnejší turisti považujú túto oblasť za jednu z troch najlepších svetových destinácii na potápanie (viditeľnosť až do hĺbky 40 metrov). V oblasti sú niektoré svetoznáme potápačské miesta, napríklad Blue Corner alebo Ngemelis Wall, kde z veľmi plytkej vody náhle padá do tristometrovej hĺbky kolmá stena. Palau má aj veľmi zaujímavú históriu. Prvými Európanmi, ktorí ostrovy objavili, boli už v 16. storočí španielski moreplavci. V roku 1899 ostrovy od Španielska odkúpilo Nemecko a vznikla nemecká kolónia. Počas Prvej svetovej vojny obsadili ostrovy Japonci a stali sa jeho územím.

Na sklonku Druhej svetovej vojny v roku 1944 obsadili Palau americké vojská. Vtedy sa na mieste, ktoré pripomínalo raj, rozpútalo peklo. Aj pod hladinou mora sa nachádzajú pamiatky veľkých bitiev – početné a dostupné vraky lietadiel a lodí. Na Palau sa dodnes zachovali mnohé kultúrne zvyky Mikronézie a spoločnosť súčasne dokázala absorbovať mnohé zvyky koloniálnych mocností. Aj napriek tomu, že na ostrove Koror, kde leží aj rovnomenné hlavné mesto Palau, žije len necelých desaťtisíc obyvateľov, nájdete tu prvotriedne múzeá, Japonskom vybudované akvárium a výskumné stredisko či umelecké galérie. Miestna kuchyňa je tiež veľkou špongiou, ktorá vstrebáva chute a vône z okolitých zemí. Reštaurácie ponúkajú jedlo z Taiwanu, Japonska, Spojených štátov, nebojte sa, nie sú tu fastfoody. V centre Kororu nájdete niekoľko nákupných stredísk aj internetové kaviarne. Koror je s ostrovom Babelthuap spojené zaujímavým mostom, ktorý dostali Palaučania do daru od Japonska. Krásny biely piesok, pobrežie lemované palmami, ktoré sa skláňajú v takmer nepochopiteľnom uhle nad vody oceánu, bujná tropická vegetácia plná kvitnúcich orchideí a 50-tich druhov pestrofarebných vtákov, a predovšetkým neobyčajne rozmanitý a podmanivý život pod morskou hladinou. Vody v okolí Palau sú križovatkou troch hlavných morských prúdov sveta, čo sa odráža na rozmanitosti tropického podmorského života.

Máte záujem o tento výnimočný zážitok?

Zájazd je limitovaný počtom minimálne 12 účastníkov

Rezervácia bude potvrdená uzavretím zmluvy o zájazde a úhrade zálohy vo výške 50 % z ceny zájazdu. V prípade požiadavky na letenku v triede Premium Economy alebo Business, bude cena stanovená podľa aktuálnych taríf.

V prípade zvýšenia ceny leteniek o viac ako 10% je zmena ceny zájazdu vyhradená podľa bodu 3. Všeobecných zml. podmienok.

Top